Internet światłowodowy to technologia dostarczająca sygnał o dużej przepustowości, która znacząco różni się od dotychczasowych metod transmisji danych. Dzięki niemu możliwe jest wysyłanie i odbieranie nawet dużych plików w krótkim czasie, a dodatkowo oglądanie filmów w jakości 4K bez zakłóceń. Łącze światłowodowe wyróżnia bezawaryjność, niezawodność oraz brak utraty prędkości.
Na jakich zasadach działa internet światłowodowy?
Ultraszybki internet dociera do użytkownika za pośrednictwem kabla światłowodowego. W jego skład wchodzi rdzeń otoczony osłoną. Do produkcji łączy światłowodowych wykorzystuje się włókna szklane, odpowiedzialne za przekazywanie informacji za pomocą wiązki światła. Kabel światłowodowy pozwala na szybkie przesyłanie danych bez występowania zakłóceń. Instalacja internetu światłowodowego wiąże się z bezpośrednim podłączeniem do infrastruktury operatora. Cała instalacja, oprócz wspomnianych kabli światłowodowych, obejmuje również podłączenie dedykowanego sprzętu.
Jak wygląda podłączenie internetu światłowodowego?
Podłączenie internetu światłowodowego do danej lokalizacji jest możliwe pod jednym warunkiem. W jej pobliżu musi znajdować się infrastruktura światłowodowa operatora oraz skrzynki (tzw. mufy), dające możliwość podłączenia kolejnego abonenta do sieci. Podczas podłączania internetu światłowodowego konieczne jest zastosowanie odpowiedniego okablowania i gniazdek światłowodowych, a montaż odbywa się przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Z tego powodu instalacja musi zostać wykonana przez fachowców. Montaż sieci światłowodowej może odbywać się na dwa sposoby – podziemnie lub naziemnie. Przy montażu podziemnym kable światłowodowe są w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Instalacja podziemna zapewnia ponadto większą estetykę, bez widocznych kabli. W zabudowie wielorodzinnej, jak choćby bloki mieszkalne, konieczne jest rozprowadzenie okablowania strukturalnego wewnątrz budynków, dzięki temu każdy lokal może cieszyć się osobnym dostępem do sieci.
Połączenie światłowodu z routerem
Przed podłączeniem internetu światłowodowego warto najpierw zastanowić się nad doborem odpowiedniego urządzenia końcowego. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprzętu, który oferuje operator sieci, ponieważ jest on w stanie idealnie dostosować funkcje urządzenia do konkretnych wymagań sieci światłowodowej. Instalacja internetu światłowodowego nie opiera się jedynie na fizycznym podłączeniu doprowadzonego do lokalu kabla do routera, a głównie na odpowiednim jego skonfigurowaniu. Warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada takie same funkcje jak zwykły router, np. czy ma możliwość transmisji sygnału w postaci Wi-Fi.
Szybka i bezproblemowa instalacja internetu światłowodowego – sprawdź ofertę Fiberlink!
Pierwszym etapem podłączenia światłowodu jest wybór operatora. Internet światłowodowy Fiberlink to gwarancja przesyłu danych bez limitu Gigabajtów. Tym, co go wyróżnia, jest cyfrowa jakość obrazu i dźwięku oraz stabilne łącze bez zakłóceń, bez względu na warunki atmosferyczne. Bezproblemowe działanie internetu światłowodowego Fiberlink minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnej awarii. Warto podkreślić, że zamawiając internet światłowodowy Fiberlink, Klient otrzymuje również darmowy dostęp do 24 kanałów telewizyjnych. Sieć operatora dociera do miejscowości w powiecie myślenickim, wadowickim, wielickim i krakowskim, a także bocheńskim.
—
Artykuł sponsorowany
jak jest dostępny to warto ale trochę trwa takie podłączenie